Rozvoz realizujeme iba Malacky/Kostolište a vybrané obce na Záhorí podľa plánu rozvozu. V prípade, že sa obec nenachádza v našom pláne rozvozu, bude objednávka automaticky zmenená na osobný odber.
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pia, 8.00-16.30 hod.)
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
  • Štítky blogu

Potrebujete poradiť?

Zákaznícka podpora
0903 175 311 (Po-Pia, 8.00-16.30 hod.)
05.08.2020

Zaujímavé odrody zo skvelého Slovenského vinárstva Chateau Rubáň

Máte chuť na víno zo Slovenska a chcete zároveň vyskúšať nejaké nové odrody?
Vyskúšajte Chateau Rubáň, vyrábajú víno z hrozna tam, kde sa urodilo a tak sa snažia podporovať tento úžasný región. Túžia predstavovať svetu doposiaľ nepoznané odrody, ktoré boli vyšľachtené špeciálne na miestne podmienky. Skrátka chcú sa podeliť o lásku k vínu, aby ste si spoločne vychutnali krásy tohto jedinečného strekovského kraja.
Chateau Rubáň SVOJ SEN suché
Odroda: Svoj sen (Rulandské šedé x Leánka x Rizling rýnsky)
Hrozno tohto málo pestovaného novošľachtenca (Rulandské šedé x Leánka x Rizling rýnsky) bolo zberané v najlepšej technologickej zrelosti. Ideálny obsah kyselín a prírodných cukrov umožnilmspracovanie v reduktívnych podmienkach so šesťmesačným ležaním na kvasničných kaloch. 10% vína vyzrievalo počas 6 mesiacov aj v nových drevených sudoch z kombinácie agátového a dubového dreva, ktoré ešte obohacujú celú štruktúru vína o jemné taníny a vyzdvihujú ovocné tóny.
Chateau Rubáň NORIA polosuché neskorý zber
Odroda: NORIA (Rizling rýnsky x Sémillon)
Víno československého novošľachtenca Noria pochádza z mladého vinohradu zberaného v kvalite neskorý zber. Moderná technológia s využitím fyzikálnej regulácie kvasenia nám umožnila vyrobiť príjemné víno intenzívnej ovocnej vône a chuti v kategórii polosuchých vín.
Chateau Rubáň MILIA poloslad.výber z hrozna
Odroda: Mília (Müller Thurgau x Tramín červený)
Víno z tohto novošľachtenca pochádza z mladého vinohradu zberaného v kvalite výber z hrozna. Ručne oberané hrozno bolo spracované šetrne a niekoľko hodín macerované pri zníženej teplote a s obmedzením prístupu vzdušného kyslíka vo všetkých fázach výroby vína. Alkoholová fermentácia prebehla v nerezových nádobách pri teplote pod 14 °C a následne bolo víno krátkodobo ponechané na čistých kvasničných kaloch.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi